В І семестрі 2024/2025 н. р. здобувачі освіти факультету національної безпеки, права та міжнародних відносин активно беруть участь в програмі академічної мобільності ERASMUS+KA1 в різних країнах Європи. Навчання здійснюється іноземними (англійською, італійською) мовами з вивченням дисциплін за професійним спрямуванням.
ОП “Міжнародні відносини і геополітична безпека”, освітній ступінь “бакалавр”:
- Поліщук Олексій (група МВ-2) – Міжнародний балканський університет, м. Скоп’є, Північна Македонія.
Моя академічна мобільність відбувається в Міжнародному Балканському Університеті в столиці Північної Македонії, місті Скоп’є. Прибувши до Скоп’є, я був захоплений масштабами міста, натхненною античною грецькою архітектурою та кількістю монументів визначним особам в центрі міста. Місто буквально всіяно величезною кількістю різних монументів. Ще однією особливістю Скоп’є є його мультикультурність: місто насичене представниками не лише місцевого населення, а й громадян Албанії та Туреччини. Це поєднання створює, на перший погляд, дивне, проте надзвичайно гармонійне середовище, в якому перемішуються всі зазначені культури. Повертаючись до МБУ, я відвідав університет на другий день свого перебування та був приємно вражений, адже персонал університету був надзвичайно люб’язним. Міжнародний офіс МБУ зміг налагодити якісну комунікацію, що сприяло моїй адаптації. За декілька днів я відвідав свої перші лекції — це було неймовірно захопливо, адже викладачі використовують різні підходи залучення студентів до навчального процесу: різні мультимедійні ресурси, діалоги та групову комунікацію, роботу над науковими проєктами та статтями. Також міжнародний відділ залучає студентів по обміну до різних культурних заходів та інших цікавих подій, що є надзвичайно цікавим аспектом моєї мобільності. Під час мобільності, мабуть, найціннішою для мене, як для майбутнього фахівця з міжнародних відносин, є можливість зрозуміти та відчути на собі всі аспекти міжкультурної комунікації, а також дослідити ставлення мешканців Македонії до російсько-української війни та, за можливості, лобіювати українські інтереси на рівні внутрішньо македонського суспільного діалогу.
2. Хомчук Марія (група МВ-2) – Університет ім. Федеріко ІІ, м. Неаполь, Італія.
Коли я вперше приїхала до Неаполітанського університету, мої враження були змішаними. З одного боку, я була в захваті від можливості навчатися в одному з найстаріших університетів Італії, а з іншого — відчувала певну тривогу через нове середовище. Перш за все, архітектура університету вразила мене. Старовинні будівлі, витончені деталі та атмосферні дворики створювали неймовірний фон для навчання. Я відчула, що перебуваю в місці, де історія та сучасність переплітаються. Під час першого дня занять я була вражена різноманіттям студентів. Тут були молоді люди з усіх куточків світу, і це створювало особливу атмосферу відкритості та співпраці. Викладачі були дуже доброзичливими і готовими допомогти, що додавало впевненості. Загалом, моя академічна мобільність в Неаполі стала для мене не лише можливістю отримати нові знання, а й шансом вирости як особистість, відкриваючи для себе нові горизонти.
ОП “Право”, освітній ступінь “бакалавр”:
- Поплавська Карина (група П-11) – Університет м. Крагуєваць, Сербія.
Бажаємо нашим студентам цікавого навчання, позитивних емоцій та неймовірних вражень від участі в програмах міжнародної академічної мобільності!!!
Leave a Reply