Здобувачі освіти та викладачі факультету національної безпеки, права та міжнародних відносин на запрошення Навчально-наукового інституту міжнародних відносин ім. Б.Д. Гаврилишина Західноукраїнського національного університету 14 листопада 2024 року долучилися до лекції керівниці програм Фонду родини Б. Гаврилишина Анастасії ШИМЧУК на тему: «Участь молоді у міжнародних подіях високого рівня через приклад Програми «Молодіжний делегат України до ООН». В Україні Програма «Молодіжний делегат до ООН» була започаткована у жовтні 2014 року, і перші українські молодіжні делегати взяли участь у 69-й сесії Генеральної Асамблеї ООН.
Спікер розповіла здобувачам про історію створення ідеї Програми «Молодіжний делегат до ООН», про можливості, які відкриваються перед молоддю, яка бере участь в роботі міжнародних організацій, та про перспективи працевлаштування в дипломатичних органах. Обговорили як стати молодіжним делегатом та проаналізували реальні кейси учасників відбору в 2024 році.
На сьогодні важливим є представлення української молоді в міжнародному середовищі, адже це, перш за все, можливість розповісти, що проживає та відчуває українська молодь в період війни в Україні.
Щиро вдячні за організацію заходу та запрошення завідувачці кафедри міжнародних відносин та дипломатії Навчально-наукового інституту міжнародних відносин ім. Б.Д. Гаврилишина, д.е.н., проф. Оксані ТУЛАЙ.
Здобувачі освіти факультету національної безпеки, права та міжнародних відносин поділилися враженнями від прослуханої лекції:
Васильєва Олена, група  МВ-3, 2 курс: “Лекція про участь молоді у міжнародних подіях через програму «Молодіжний делегат України до ООН» у наш час є дуже актуальною. Сьогодні особисто я дізналася, як молоді люди можуть долучитися до глобальних процесів та представляти інтереси України на міжнародній арені. Особливо захопила історія реальних учасників програми, які після участі в ООН змогли розвинути успішну кар’єру та залишити свій внесок у суспільстві. Це дуже надихає студентів і доводить нам, що молодь здатна змінювати світ!”
Нестеренко Інна, група МВ-3, 2 курс: “Під час відкритої лекції ми отримали змогу познайомитись із роботою українських молодіжних делегатів до Генеральної асамблеї ООН та процедурою їх відбору. Лекція була неймовірно інформативною, з огляду на те, що її тематика охоплює мою спеціальність “Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії”. Було цікаво дізнатись про такий спосіб реалізації для молоді із активною громадською позицією. Особисто я, вважаю, що поширення інформації про такі організації є необхідним, оскільки чим більше молоді стане залученою до сфери молодіжної політики, тим більше кваліфікованих спеціалістів Україна отримає у майбутньому, які зможуть сприяти відбудові нашої країни та захисті її інтересів”.
Нагребельна Дар’я, група МЕ-9, 2 курс: “Гарна лекція, була піднята дуже важлива тема української молоді, дуже класно що молодь поширює наші проблеми не тільки державному рівні, а ще й на міжнародному. Було дуже цікаво слухати професіоналів, дякуємо за таку можливість!!!”
Криніцька Анастасія, група МВ-3, 2 курс: “На цій лекції я винесла для себе декілька кейсів: 1) функції ООН для молоді; 2) як подати заявку в молодіжну раду при ООН. Зокрема, розглядалися критерії відбору та поради, як виділитися серед інших. Це виявилася корисна інформація для мене і для мого майбутнього; 3) значення молоді в міжнародних організаціях. Спікер окреслила, чому важливо долучати молодих людей до різних процесів та структур міжнародних організацій, зокрема ООН”.