3 грудня 2024 р. у рамках роботи Центру суспільних досліджень Державного університету «Житомирська політехніка» та наукового гуртка «International Relation and Diplomatic Lab» разом з було проведено круглий стіл на тему «Архітектор післявоєнного світу: вплив В. Черчилля на ядерну політику та міжнародні відносини (до 150-річчя від народження британського державного діяча)». 30 листопада відбувалося святкування Дня народження сера Вінстона Леонарда Спенсера-Черчилля – британського журналіста, політика та державного діяча ХХ ст., який також прославився як військовик, історик, маляр і письменник, лауреат Нобелівської премії з літератури.
Центр суспільних досліджень Державного університету «Житомирська політехніка» спільно з науковим гуртком «International Relation and Diplomatic Lab» провели круглий стіл на тему: «Архітектор післявоєнного світу: вплив В. Черчилля на ядерну політику та міжнародні відносини (до 150-річчя від народження британського державного діяча)».
У вступному слові проректор з науково-педагогічної роботи та інноваційного розвитку, д-р економічних наук, д-р наук з державного управління, професор Димитрій Грицишен зазначив, що постать В. Черчилля недооцінена в Україні, особливо у контексті його впливу на вибудову ядерних відносин у повоєнному світі. Окремі складові його політики не втратили актуальності до цих пір.
В обговоренні теми взяли участь студенти факультету національної безпеки, права та міжнародних відносин: Анастасія Криніцька (Від Бленхейма до Даунінг-стріт: становлення Вінстона Черчилля як політичного діяча), Софія Заглада (Черчилль у воєнні роки: лідерство під час найбільшого випробування), Мілана Маркова (Післявоєнний Черчилль: архітектор Холодної війни), Максим Калінчук (В. Черчилль: останні роки життя), Вікторія Гончарук (Черчилль і Манхеттенський проект: роль британського прем’єра у розробці атомної бомби), Андрій Яремчук (Фултонська промова: початок Холодної війни та її вплив на ядерну політику), Єлізавєта Кудінова (Дипломатія Черчилля в ядерну еру: переговори з СРСР та США щодо контролю над озброєннями) та Олена Васильєва (Спадщина Черчилля в сучасній ядерній дипломатії: уроки для XXI ст.). Студенти відзначили важливість вивчення спадщини британського політика для сучасної системи міжнародних відносин.
Модератором круглого столу виступив Андрій Шевчук – професор кафедри міжнародних відносин і політичного менеджменту.
Захід надав можливість аспірантам Державного університету «Житомирська політехніка» і студентам спеціальностей 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», 292 «Міжнародні економічні відносини», 052 «Політологія», 281 «Публічне управління та адміністрування», 256 «Національна безпека», 081 «Право» та 262 «Правоохоронна діяльність» факультету національної безпеки, права та міжнародних відносин дослідити багатогранну спадщину В. Черчилля.
Leave a Reply