22 березня 2025 року студенти спеціальностей «Міжнародні відносини», «Міжнародні економічні відносини» та «Політологія» різних рівнів вищої освіти (бакалавр, магістр, доктор філософії), а також викладачі кафедри міжнародних відносин і політичного менеджменту Житомирської політехніки долучилися до відритих лекцій, присвячених темі ефективності санкційної політики Європейського Союзу у вирішенні основних міжнародних проблем XX–XXI століть.

Лекції провела Людмила Вовчук, к.і.н., доцентка кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Чорноморського національного університету імені Петра Могили. Лекторка детально розглянула базові поняття «санкції» та «міжнародні санкції», типологію санкцій (економічні, фінансові, дипломатичні, військові), механізми запровадження та оцінки ефективності санкцій, історію становлення санкційної політики ЄС від 1957 року до сьогодення.

Студенти різних спеціальностей та курсів мали можливість глибше зрозуміти механізми санкційної політики, проаналізувати практичні кейси застосування санкцій до різних держав, взяти активну участь у фаховій дискусії. Особливо цікавими для аудиторії стали приклади санкцій щодо Сирії, Ірану, КНДР та росії.

Захід викликав жвавий інтерес серед викладачів та студентської молоді, які активно долучалися до обговорень, ставили запитання та висловлювали власні аналітичні міркування.

Щиро дякуємо лектору Людмилі Вовчук  за цікаві лекції та завідувачу кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Чорноморського національного університету імені Петра Могили Олександру Шевчуку за запрошення на даний захід!