30 квітня 2025 року на базі Національної академії внутрішніх справ (в змішаному форматі) відбувся Науково-практичний круглий стіл «Правові механізми загального та відкритого доступу до правосуддя: виклики євроінтеграційного процесу».

Науковий захід зібрав багатьох учасників зі всієї України, зокрема, серед доповідачів були: Василь Шакун – д.ю.н., професор, академік НАПрН України, Заслужений діяч науки і техніки України, професор кафедри кримінального права та кримінології навчально-наукового інституту права та психології Національної академії внутрішніх справ, доктор юридичних наук «Доступ до правосуддя як передумова реалізації правоохоронної функції держави»; Микола Мазур – к.ю.н., доцент, суддя Великої Палати Верховного Суду «Кримінальне провадження in absentia: питання імплементації європейських стандартів»;  Микола Пашковський – к.ю.н., доцент, старший науковий співробітник НДІ вивчення проблем злочинності імені академіка В. В. Сташиса НАПрН України «Інноваційні механізми участі громадянського суспільства у забезпеченні відкритості та доступності правосуддя щодо воєнних злочинів: практики, виклики та перспективи розвитку»; Віталій Гацелюк – к.ю.н., старший дослідник, Заслужений юрист України, член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України «Концептуальні засади формування доброчесного та професійного суддівського корпусу в сучасних умовах» та ін.

Приємним є той факт, що серед спікерів основної частини Круглого столу був і доцент кафедри права та правоохоронної діяльності нашого Університету – Олександр Острогляд. Тема його доповіді: «Доступ до правосуддя в контексті суддівського добору». В ній п. Олександр висвітлив питання розуміння доступу до правосуддя в аспекті ст. 6 Європейської конвенції з прав людини, а також акцентував увагу на необхідності комунікації державних органів, які забезпечують формування корпусу суддів з громадськістю, оскільки це забезпечує довіру до майбутніх суддів